Divočina v ČFL. Pořadatel útočil na hráče, ten skončil večer v nemocnici. Disciplinárka trestala – Sport.cz

Fotogalerie

Když se bojuje na zeleném pažitu o důležité body, fanoušci jsou v napětí. Po skončení zmíněného duelu, který se hrál 30. března a disciplinární komise jej řešila před pár dny, došlo k výtržnostem a napadení hráče hostů Buriánka. „Měl po tom útoku otřes mozku, večer zamířil do nemocnice v Pardubicích. Má lékařskou zprávu, kterou předkládal i na svazu,” řekl pro Sport.cz Špaček. Zdůraznil, že na utkání nebyl, informace má zprostředkované, ale fakta prý mluví jasně.

Ve prospěch Živanic prý mluví i to, že se byli na sudího podívat zástupci svazu. Ten pak vše podrobně popsal do zprávy. „Živanice byly ve zprávě chválené. To ostatní, co se tam stalo, je neomluvitelné. Byl tam vlastně jen jeden pořadatel a ten byl ještě ke všemu opilý. Napadl nejdříve trenéra a pak hráče Buriánka,” konstatoval Špaček s tím, že zástupci jeho klubu volali policii, aby dala hlavnímu pořadateli dýchnout. Tomu se prý ale povedlo zmizet.

Jak zněl verdikt disciplinární komise
Jmenovaný klub je vinen disciplinárním přečinem dle paragrafu 65 odstavec 2 písmeno a) a c) DŘ FAČR “Porušení povinnosti pořádajícího klubu”

Šéf živanického klubu připouští, že nejprve padla obvinění na stranu hráče Buriánka, jenž měl podle domácích atakovat domácí hráče tmavé pleti. „Nic takového se neprokázalo,” upozornil Špaček. Tvrzení klubu ze Zbuzan, že hosté poničili po utkání šatnu, se diví. „To je nesmysl. Něco podobného slyším poprvé až od vás,” neskrýval překvapení funkcionář.

Popis přestupku
Pořadatelská služba nezajistila odchod hráčů a rozhodčích z HP po skončení utkání, při kterém došlo k hromadné konfrontaci diváků, funkcionářů a hostujících hráčů. Následně přiběhl HP Michal Huňáček a násilně udeřil v prostoru vedlejší tréninkové UMT oběma rukama hráče hostů Michala Buriánka do oblasti krku, což způsobilo pád hráče na zem, k viditelnému zranění nedošlo. Pořadatelská služba byla složena z dětí ve vestách, i přes vyzvání absentovala obsluha tabule na střídání, celkově lze označit pořadatelskou službu za absolutně nedostatečnou. Hlavní pořadatel se po utkání nedostavil i přes urgence do kabiny rozhodčích.
Jmenovaný klub se trestá peněžitou pokutou ve výši 40 000 korun dle paragrafu 20 odstavec 2 písmeno C) DŘ FAČR
Jmenovaný hlavní pořadatel se trestá zákazem výkonu ve všech funkcích uvedených v zápisu o utkání dle paragrafu 24 odstavec 1 DŘ FAČR na dva měsíce nepodmíněně.

Jak je tedy možné, že Zbuzany zaslaly médiím obrázky poničeného zařízení? „Dosud nepadlo o zničené šatně ani slovo. Jestli pak domácí dodatečně něco zinscenovali, to fakt nevím,” dodal.

Server Sport.cz se samozřejmě pokusil kontaktovat také šéfa zbuzanského klubu Josefa Huňáčka, ten ale neměl v dané chvíli na vyjádření čas. Slíbil, že se ozve zástupcům redakce, ale před zveřejněním článku se tak nestalo. Není tedy ani jasné, zda se Zbuzany proti verdiktu odvolaly.

We wish to say thanks to the author of this short article for this outstanding content

Divočina v ČFL. Pořadatel útočil na hráče, ten skončil večer v nemocnici. Disciplinárka trestala – Sport.cz

Debatepost