GLOSA: Ukáže Sparta sílu lovce? – Sport.cz

Ne snad, že by tým Pavla Vrby skočil na první místo a šturmoval za titulem. Nicméně čtyři výhry v řadě po nezdaru na severu Čech vlily letenským borcům do žil patřičnou dávku sebevědomí, a především je rázně přiblížily v součtu s karamboly rivalů bitvě o první místo. „Cítíme šanci,” shodují se Letenští, ať už jde o trenéry či hráče.

Zatímco po dohrávce v Jablonci bylo manko Sparty na první pozici devět bodů, nyní jsou svěřenci Pavla Vrby jen tři body za vedoucí Plzní a bod od druhé Slavie, byť ta má pochopitelně k dobru nedělní zápas s Pardubicemi.

Pavel Vrba si náramně libuje, jak mužstvo pod jeho rukama kvete, když má od zápasu k zápasu týden na přípravu, nikoliv jako v průběhu podzimu či ještě v úvodu jara, kdy Sparta nastupovala v pohárové Evropě,.

Ponechme stranou fakt, že pro klub usilující o úspěch na mezinárodní scéně ideálně hned během příštího podzimu jde o mantru hodně prazvláštní a z pohledu evropské klubové scény odsouzeníhodnou. Nicméně směrem k jarnímu vyvrcholení boje o titul velice pragmatickou.

Pokud by Slavia postoupila do semifinále Konferenční ligy, čekají červenobílé minimálně ještě tři „anglické” týdny, což není právě komfortní pozice pro finiš domácí soutěže. Ruku v ruce s nabitým programem se násobí hrozba zranění. A když se připočtou případné karetní absence, může být v Edenu zaděláno na pořádný problém.

I proto Vrba bez vytáček přiznal, že Slavii, ač jde o rivala z největších, bude při odvetě proti Feyenoordu držet palce, co mu budou síly stačit. Ve hře bude nejen klubový koeficient tuzemského fotbalu, ale i další nálož minut, nervozity a velkého cestování pro největšího rivala, tedy prvků, jež se s honbou za titulem zase až tak neslučují.

Vrba dobří ví, o čem je řeč. S Plzní zažil kupříkladu senzační postup přes Neapol v Evropské lize a následné bitvy s Fenerbahce, kdy sice Západočeši nabrali kupu sebevědomí a uznání na mezinárodní scéně, současně však museli o titul bojovat až do posledního kola!

Letenský trenér navíc zdá se vyladil svůj soubor k téměř dokonalé souhře. Daří se ofenzivě, mimořádně pevná je defenziva. Pravda, prověrku minulých duelů zařídily až na jednu výjimku celky z druhé poloviny tabulky. Ovšem jde o základ, z něhož se může Sparta odrazit.

Odhodit přívlastek věčného otloukánka posledních sezon. Vždyť už od léta 2014 na Letné čekají na ligový primát. A teď větří šanci… Co na tom, že v nadstavbě narazí Sparta na soupeře, které zase až tak jednoznačně nepřehrává. S Plzní má v sezoně bilanci negativní, se Slavií vyrovnanou, jen s Baníkem pozitivní. Ostudný debakl se Slováckem je snad před  odvetou příští víkend na Letné ještě v živé paměti, stejně jako trápení s Hradcem Králové.

Ale po posledním měsíci je jasné, že i Pavel Vrba odhodil skepsi a slova o situaci svízelné, kdy si arcirivalové nenechají příležitost na titul vzít. Z Letné teď duje vánek odhodlání. Dokáží ho sparťané přetavit v mistrovský fičák? Nebo budou dál jen obětním beránkem silnějších soků? Už velikonoční konfrontace se Slováckem napoví…

We would love to thank the writer of this short article for this outstanding web content

GLOSA: Ukáže Sparta sílu lovce? – Sport.cz

Debatepost