NHL | Dallas – Los Angeles 4:3, Faksa asistoval u výhry Dallasu, Mrázek dostal pět gólů od Buffala – Sport.cz

Hokejisté Dallasu od čtvrté minuty s Los Angeles prohrávali. Přihrávku Trevora Moora si mezi kruhy našel Phillip Danault a přesnou ranou otevřel skóre. Srovnání se domácí dočkali po třiačtyřiceti vteřinách druhé části, kdy se po nepřehledné akci, do níž se zapojil také Faksa, prosadil Luke Glendening. Český útočník bodoval podruhé za sebou a svou bilanci zlepšil na třináct bodů za dva góly a 11 asistencí.

Kings v průběhu druhé třetiny zásluhou dvou branek Arthura Kaliyeva odskočili na 3:1, domácím hokejistům ale skvěle vyšel závěr druhé části, ve kterém třemi góly stav otočili. V čase 34:13 snížil Jason Robertson a v poslední minutě druhé třetiny se o obrat postarali Ryan Suter a Alexander Radulov.

Ve třetí třetině gól nepadl a hokejisté Dallasu se tak radovali z druhé výhry za sebou. Kings naopak neodčinili vysokou prohru s Bostonem a ztratili podruhé za sebou.

Šestizápasovou sérii porážek protrhlo Buffalo, které vyhrálo na ledě Toronta 5:1. Sabres do zápasu vstoupili aktivně a ve třetí minutě se dostali do vedení. Přesilovkové nahození Jacoba Brysona tečoval za bezmocného Mrázka obránce domácích Morgan Rielly. V 12. minutě srovnal po povedené akci domácích obránce Rasmus Sandin. V dalších minutách ale švédského beka štěstí opustilo.

Ve 33. minutě se od něj odrazil kotouč k volnému Victoru Olofssonovi, jenž vrátil Buffalu vedení. devadesát sekund před koncem druhé části nedokázal Sandin odklidit kotouč z předbrankového prostoru a Tage Thompson zvýšil na 3:1. A chybou se švédský obránce podepsal také pod čtvrtou branku Sabres, před kterou nezkrotil kotouč na obranné modré čáře a vybídl ke skórování Jeffa Skinnera.

Skóre uzavřel v 52. minutě Kyle Okposo, který z bezprostřední blízkosti popáté prostřelil Mrázka. Buffalo se díky vysoké výhře bodově dotáhlo na čtrnáctou Philadelphii. Toronto naopak nevyužilo možnosti posunout se na třetí místo tabulky Východní konference.

Výsledky NHL:
Toronto – Buffalo 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)
Branky: 12. R. Sandin – 3. Bryson, 33. V. Olofsson, 39. Tage Thompson, 47. J. Skinner, 52. Okposo. Střely na branku: 30:31. Diváci: 17 122. Hvězdy zápasu: 1. J. Skinner, 2. C. Anderson, 3. Cozens (všichni Buffalo). Petr Mrázek za Totonto odchytal celý zápas, inkasoval pět branek z 31 střel a úspěšnost zásahů měl 83,9 procenta
Dallas – Los Angeles 4:3 (0:1, 4:2, 0:0)
Branky: 21. Glendening (Faksa), 35. J. Robertson, 40. R. Suter, 40. A. Radulov – 29. a 34. Kaliyev, 4. Danault. Střely na branku: 43:32. Diváci: 18 048. Hvězdy zápasu: 1. A. Radulov, 2. R. Suter (oba Dalas), 3. A. Kaliyev (Los Angeles).
NY Rangers – St. Louis 5:3 (1:0, 1:3, 3:0)
Branky: 9. Lafreniere, 37. R. Strome, 48. Nemeth, 52. Kreider, 59. Panarin – 38. R. O’Reilly, 39. I. Barbašev, 40. Perron. Střely na branku: 29:32. Diváci: 16 870. Hvězdy zápasu: 1. Kreider, 2. Panarin, 3. A. Fox (všichni NY Rangers)
Seattle – Nashville 4:3 (0:1, 3:2, 1:0)
Branky: 28. Wennberg, 29. Järnkrok, 31. Gourde, 44. Blackwell – 27. a 35. Duchene, 14. Tomasino. Střely na branku: 31:22. Diváci: 17 151. Hvězdy zápasu: 1. Blackwell, 2. Gourde (oba Seattle), 3. Duchene (Nashville).
2. St. Louis 53 32 6 15 191:146 70
3. Minnesota 51 31 3 17 191:162 65
4. Nashville 54 30 4 20 166:155 64
5. Dallas 53 30 3 20 155:154 63
6. Winnipeg 54 24 9 21 163:166 57
7. Chicago 54 19 8 27 134:185 46
8. Arizona 53 14 4 35 122:195 32