Smolný hattrick! Pleštilovi krachl přestup do Norska potřetí. Pro hlavu těžký, přiznává. Na jaro se chystá v Jablonci – Sport.cz

„Teď už bylo zklamání velké. Přestup byl blízko, se všemi hráči i trenéry jsem se už seznámil a první čtyři dny pak byly pro hlavu hodně náročné. Byl jsem už i trochu odevzdaný,” přiznal jablonecký odchovanec. Dnes tak jen v televizi může sledovat boj svých potenciálních parťáků v Konferenční lize s Celtikem.

S obhájcem norského titulu v lednu již pár dnů trénoval ve Španělsku, jenže očekávaný transfer oddálila zdravotní prohlídka. „Nelíbil se jim můj dech. Věděli sice, že jsem prodělal zápal plic a covid, báli se však, že tam budou nějaké následky. Na vyšetření v Česku se ukázalo, že plíce jsou v pořádku a jsem zdravý, ale mám podezření na astma. Nejde o nic hrozného. Dostal jsem nějaké léky a teď potřebuji jen dotrénovat, abych se dostal zpátky do kondice. Myslím, že brzo budu zpátky a všechno bude v pohodě,” vysvětlil Pleštil.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Jan Vondra z Bohemians a Dominik Pleštil z Jablonce během utkání Fortuna ligy.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Na konci listopadu nejprve v Konferenční lize proti Alkmaaru musel střídat už po čtvrt hodině hry kvůli podezření na zápal plic. Ten se následně v nemocnici potvrdil. „Už týden před zápasem jsem cítil, že jsem trochu nakřáplej. Byl jsem i na vyšetření, ale řekli mi, že jsem jen nachlazený, takže jsem dostal volno. O víkendu jsme hráli na Slavii, kde jsem se cítil unavenější, ale přičítal jsem to náročnému programu. Ale v zápase s Alkmaarem jsem už po pěti minutách cítil, že něco není v pořádku. Dva větší sprinty jsem se už nevydejchal, začala se mi motat hlava a musel jsem střídat,” vůbec poprvé popsal okamžiky, které na podzim vystrašily Střelnici.

Když se uzdravil, pro změnu onemocněl covidem. „Tak tři dny mi nebylo úplně nejlépe. Ale hlavně mi karanténa skončila v pondělí, ve středu jsem letěl a ve čtvrtek měl testy. Sice v klubu všechno věděli, ale báli se. Nebyli si jistí, jak budu zátěž zvládat, takže z toho sešlo. Chtěli mě zapojit hned, nechtěli čekat dva tři měsíce. Není však pravda, že by kolem mého zdraví byla spousta otazníků. Jsem zdravý, jen dvě nemoci v krátké době za sebou to bohužel zabrzdily a ani na třetí pokus přestup nevyšel. Nevěším však hlavu. Budu makat, aby se jednání obnovilo v létě,” má jasno.

Poprvé se o něj norský mistr zajímal už v zimní pauze před rokem. „Tehdy jsem ani zklamaný nebyl, že to nevyšlo. Přeci jen jsem toho tolik ještě do té doby neodehrál. Jednou jsem hrál, pak nehrál, bylo to furt na střídačku. Byl jsem rád, že jsem ještě půl roku zůstal, navíc sezona byla skvělá,” pověděl.

V létě se Bodö/Glimt ohlásil znovu. „Dohoda zněla tak, že se uvidí, jestli postoupíme do Konferenční ligy,” vysvětlil Pleštil. Jelikož Severočeši v předkole uspěli se Žilinou, přestup se pozdržel. A nyní nuceně znovu.

„Můj manažer pan Hrdlička s nimi mluvil a byli z toho taky smutní, snažili se o mě dlouho a už to bylo blízko. Říkal mi, že jen chtějí vědět, že jsem schopný fungovat na sto procent a že čtvrtý pokus nejspíš přijde znovu v létě,” konstatoval krajní záložník, jenž má v Jablonci smlouvu do června příštího roku.

„Ale myslím, že už by byl ideální čas odejít a že jsem připravený. Byl jsem na jejich zápasu s Dynamem Kyjev a jejich styl hry by mi seděl. Kraje hrají podobně jako já. Samozřejmě by bylo těžké se hned prosadit, protože konkurence je tam velká, ale těšil jsem se na to,” konstatoval.

Jaro tak pravděpodobně stráví v Jablonci. „S trenérem Radou jsme spolu samozřejmě mluvili. Záleží v podstatě jenom na mně, stále jsem členem kádru. Budu dělat vše proto, abych byl v pohodě, co nejdříve se probojoval zpátky alespoň na lavičku a přesvědčil trenéra.

Samozřejmě chci pomoci v boji o záchranu a být platným členem kádru. Jsem tady a jedu na sto procent,” uzavřel.

We would like to say thanks to the writer of this article for this amazing material

Smolný hattrick! Pleštilovi krachl přestup do Norska potřetí. Pro hlavu těžký, přiznává. Na jaro se chystá v Jablonci – Sport.cz

Debatepost