Sparta – Olomouc 6:3, Sparta má postup do čtvrtfinále ve svých rukou – Sport.cz

Utkání, které bylo součástí třináctého ročníku akce Sparta vzdává hold, začalo zostra. Skóre otevřel již ve 2. minutě hostující obránce Rašner, který společně s Oleszem využil propadnutí domácí defenzívy a vstřelil svou druhou branku v sezoně.

V první velké příležitosti Sparty se v 8. minutě ocitl Horák, brankář Konrád ale srovnání odmítl. Odpor slovenského reprezentačního brankáře netrval dlouho, ještě v 8. minutě Forman udržel puk proti trojnásobné přesile, našel osamoceného Vitoucha a ten vyrovnal.

Sparta po gólu převzala iniciativu, ale namísto vedoucí branky inkasovala. V 10. minutě ztratil Dvořák kotouč na útočné modré čáře a při snaze o nápravu své chyby se dopustil hned dvou faulů. Jeden rozhodčí potrestali vyloučením a za druhý nařídili trestné střílení. K nájezdu se postavil Krejčí a rychlou střelou mezi Hudáčkovy betony vstřelil první branku po návratu z pekingských olympijských her.

Foto: Kateřina Šulová, ČTK

Choreo sparťanských fanoušků na podporu Ukrajiny.Foto: Kateřina Šulová, ČTK

V následné přesilové hře si Olomouc vytvořila jedinou zajímavější pozici, ve které se opět ocitl Krejčí, Hudáček si ale s jeho střelou z levého kruhu poradil. Hned po ubráněném oslabení tak udeřila Sparta. Moravčíkovo nahození si před brankou našel Thorell a šikovnou tečí podruhé překonal Konráda.

Druhá třetina začala ve výrazně opatrnějším tempu. Na první vážnou šanci se čekalo do 33. minuty, hned z ní ale padl gól. Osamocený Navrátil se po Švrčkově střele dostal k odraženému puku a potřetí v zápase poslal Hanáky do vedení.

Ani napotřetí se hosté neradovali dlouho. Neuběhla ani minuta a Strnad tvrdou ránou do horního rohu Konrádovy branky vyrovnal. O pětaosmdesát vteřin později Sparta vývoj zápasu otočila. V přesilové hře našel Tomášek Thorella a švédský forvard svou druhou trefou v zápase poslal Pražany do vedení.

Výbornou Sparťanskou tříminutovku zakončil v čase 36:09 střelou od modré čáry obránce Matuškin. Asistenci u jeho trefy si připsal Sobotka, který stejně jako Tomášek bodoval ve všech třech zápasech po olympijských hrách.

Ve třetí třetině domácí kontrolovali hru a olomoucké hokejisty drželi daleko od Hudáčkovy branky. Hokejisté Mory nezvládli ani závěrečný risk bez brankáře, po vyhraném buly rychle přišli o puk a Forman uzavřel skóre na konečných 6:3.

Olomouc nestačila na Spartu podruhé v sezoně, prohrála čtvrtý z posledních šesti zápasů a v extraligové tabulce klesla na 13. pozici o skóre za Litvínov.

Dohrávka 2. kola hokejové extraligy:
HC Sparta Praha – HC Olomouc 6:3 (2:2, 3:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Vitouch (M. Forman, T. Dvořák), 13. E. Thorell (Moravčík, R. Horák), 33. J. Strnad (Stoljarov), 35. E. Thorell (Tomášek, Chlapík), 37. Matuškin (T. Dvořák, Sobotka), 58. M. Forman (Moravčík) – 2. Rašner (Olesz, Navrátil), 10. Krejčí z trestného střílení, 33. Navrátil (Švrček). Rozhodčí: Šír, Kika – Komárek, Bohuněk. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 8498.
Sparta: J. Hudáček – T. Dvořák, Matuškin, Jandus, Polášek, Moravčík, Jurčina – Řepík, Sobotka, Tomášek – Chlapík, Horák, E. Thorell – Šmerha, D. Vitouch, M. Forman – Dvořáček, Stoljarov, J. Strnad. Trenéři: Jandač a M. Hořava.
Olomouc: Konrád – T. Černý, Ondrušek, Dujsík, Švrček, Škůrek, Řezníček, Rašner – Nahodil, Krejčí, Klimek – Bambula, J. Knotek, Kusko – Kunc, Navrátil, Olesz – Burian, Lichanec. Trenéři: Moták a Tomajko.

We would like to say thanks to the author of this post for this amazing content

Sparta – Olomouc 6:3, Sparta má postup do čtvrtfinále ve svých rukou – Sport.cz

Debatepost