Vítkovice – Olomouc 4:3 PP, Vítkovice na úvod předkola play off udolaly Hanáky v prodloužení – Sport.cz

Lépe do utkání vstoupili hosté a už ve druhé minutě jejich přečíslení zavánělo gólem, který však po Klimkově ráně odvrátil Stezkův zákrok. Olomoučtí měli vzápětí zhruba minutovou přesilovku pět na tři, Tomeček se na brankovišti dostal k odraženému puku, ale jeho střelu před brankovou čárou zablokoval jeden z vítkovických obránců.

Vítkovice strávily úvodní desetiminutovku v mírné defenzívě, ale pak se probudily a závěr první části patřil jim. Zvýšenou domácí aktivitu přetavil v 17. minutě ve vedoucí branku Hruška, který z úhlu doklepl do sítě Kovářovu odraženou ránu od zadního mantinelu.

Olomouci v průběhu první části vypadl ze hry zraněný Olesz a ve druhé části dlouho tahala za kratší konec. Přečkala velkou šanci Kaluse, ale v 35. minutě po Polákově pokusu od modré čáry jemnou tečí před Konrádem skóroval v přesilovce vítkovický Lindberg.

Brankář Branislav Konrád z Olomouce.Foto: Petr Sznapka, ČTK

Hanákům se však dvoubrankovou ztrátu povedlo během tří minut smazat a špatně rozehraný zápas vrátili do rovnovážně polohy. Nejprve se prosadil po nenápadné akci Kolouch, jehož švih zpoza obránce propadl Stezkovi za záda. A v čase 39:50 zaúřadoval Krejčí, když na brankovišti tečoval pod horní tyčku Škůrkovo nahození.

V třetí části se utkání podobalo šachové partii, zato závěrečné tři minuty řádné doby stály za to. Bambulovu gólovou ránu lapil Stezka, načež hosté propadli a brejk po ideálním pasu Lakatoše zakončil v čase 58:39 Hruška.

Jenže domácí vyhráno ještě neměli. Za vyhození puku do hlediště vzápětí putoval za katr Krenželok a olomouckou přesilovku už po pěti sekundách zužitkoval bombou od modré čáry Ondrušek. Do konce v tu chvíli chybělo jen 45 sekund.

Radost olomouckých hráčů z vyrovnávací trefy na 3:3.Foto: Petr Sznapka, ČTK

Dramatickým momentům však nebyl konec. V 65. minutě se prosadil parádní ranou Bambula a hosté už slavili, jenže po trenérské výzvě a dlouhém přezkoumávání u videa rozhodčí gól kvůli postavení Krejčího v brankovišti neuznali.

Rozhodnutí padlo v 73. minutě: Lindbergovo nahození tečoval do sítě z brankoviště Kalus.

Předkolo play off hokejové extraligy – 1. zápas:
HC Vítkovice Ridera – HC Olomouc 4:3 (1:0, 1:2, 1:1 – 1:0)
Branky a nahrávky: 17. J. Hruška (L. Kovář, Koch), 35. Lindberg (R. Polák, Pedan), 59. J. Hruška (Lakatoš, L. Krenželok), 73. M. Kalus (Lindberg) – 38. Kolouch (Ondrušek, V. Burian), 40. Krejčí (Škůrek), 60. Ondrušek (Krejčí, J. Knotek). Rozhodčí: Hejduk, Micka – Brejcha, Ondráček. Vyloučení: 5:3, navíc Lakatoš 5 min. – Klimek 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 6005. Stav série: 1:0.
Vítkovice: Stezka – R. Polák, Solovjov, Gewiese, Pedan, L. Kovář, Koch – Illéš, Bitten, Dej – Lakatoš, J. Hruška, L. Krenželok – M. Kalus, Lindberg. R. Bondra – Fridrich, Chlán, Guman. Trenér: Holaň.
Olomouc: Konrád – T. Černý, Ondrušek, Dujsík, Švrček, Škůrek, Řezníček – Nahodil, Krejčí, J. Káňa II – Bambula, J. Knotek, Klimek – Navrátil, Kolouch, Olesz (21. V. Burian) – V. Tomeček, Kusko, Kunc. Trenéři: Tomajko a Moták.

We would love to give thanks to the author of this post for this remarkable content

Vítkovice – Olomouc 4:3 PP, Vítkovice na úvod předkola play off udolaly Hanáky v prodloužení – Sport.cz

Debatepost